Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
  • Oldal:
  • 1

TÉMA: Feketerigó - Turdus merula

Feketerigó - Turdus merula 10 éve 10 hónapja #678

  • cegledi11
  • ( Felhasználó )
  • cegledi11 profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 4
  • Karma: 0
A feketerigó hazánk egyik legnagyobb rigóféléje. Hossza 23-29 cm. Erdők, parkok és kertek igen gyakori költőfaja. A hímek színezete fekete, csőrük élénk narancssárga. A tojók tollazata inkább terep azaz barnás színezetű, csőrük fakó sárga vagy barna. A fiatal madarak is barnás színezetűek. A fiatalok tollazatát világos, vajszín vagy halványsárga csíkok - pöttyök díszítik. Hazánkban állandó madárfaj, tehát nem vonul el télen. Tavasztól őszig rovarokat, bogarakat és gilisztákat zsákmányol, de mi is kedveskedhetünk nekik konyhai hulladékokkal pl.: főtt répa, főtt rizs, főtt tészta. Télen főként bogyókkal táplálkozik. Ha télen is etetjük őket pl az előbb említett konyhai hulladékokkal, amik megmaradtak az étkezés után, nyugodtan felszolgálhatjuk nekik. Továbbá almát, esetleg ha maradt az őszről szőlő vagy körtét is kirakhatunk nekik.
Hangja: A hím a költési időszakban erőszeretettel ül magaslatokba, pl.: háztető kéménye, villanyoszlop, ahonnan trillázhat. Trillája több hangból áll.

(Ezek az általam észlelt megfigyelések. Persze lehet, hogy rosszul tudom ezeket, de a megfigyeléseim alapján én így tanulmányoztam le őket)

Ceglédi Ádám

A fotón egy hím feketerigó (Turdus merula) látható
IMG_01133.jpg
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
  • Oldal:
  • 1

Kereső


Login Form