A 2017. évi kiállításunk időpontja: október 13-14-15.

Információ: 70/773-4477

 

Részletes programjaink:

13. péntek, bírálat, iskolák, óvodák szervezett látogatása (zárt körű)

 

14. szombat

Kiállítás két épületrészben, papagájok, pintyek, kanárik, egzotikus fürjek, több száz  madár lesz látható

arcfestés

hennafestés

csillámtetkó

lufihajtogatás

zsákbamacska

színezés, rajzolás, hajtogatás

szavazás a kiállítás legszebb madarára

 

 

15. vasárnap

Kiállítás két épületrészben, papagájok, pintyek, kanárik, egzotikus fürjek, több száz  madár lesz látható

arcfestés

hennafestés

csillámtetkó

lufihajtogatás

zsákbamacska

színezés, rajzolás, hajtogatás

szavazás a kiállítás legszebb madarára (12 óráig)

Kisteleki Gergely csodálatos solymászmadarai egész nap jelen lesznek az udvaron és 3 alkalommal napközben bemutatót is tartanak.

Az előző évektől eltérően lehetőség lesz a helyszínen étel és üdítő vásárlására, amerikai hot-dog és hürtős kalács árus is lesz az udvaron.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A XII. győri Díszmadár kiállítás és családi napok eredményei

 

Madarászok versenye:

Kanárik

Melanin színkanárik:

I. helyezett Fekete Mária achát fehér nem intenzív madarával 

különdíj: Fekete Mária szatiné sárga madarával

 

Lipochrom színkanárik

Ebben a kategóriában nem osztottunk ki helyezést, mert nem volt olyan madár, mely legalább 89 pontot elért

 

Egzóták

standard zebrapinty:

I. helyezett Németh István

különdíj: Kelemen Milán

különdíj: Kelemen Milán

Tenyésztői díj: Németh István

 

a többi fajnál nem osztottunk ki helyezéseket, mivel egy madár sem érte el a legalább 89 pontos eredményt.

 

Papagájok

Ara papagáj kategória

tenyésztői díj: Bak István kék-sárga arájával

 

Amazon papagáj kategória

I. helyezett: Takács Jenő sárga homlokú amazonjával

 

Színhullámos papagáj kategória

I. helyezett: Kelemen Milán

II. helyezett: Kelemen Milán

III. helyezett: Kelemen Milán

 

Standard hullámos kategória

I. helyezett: Botta Attila

II. helyezett: Botta Attila

III. helyezett: Botta Attila

különdíj: Kelemen Milán

 

Agapornis kategória

I. helyezett: Bóka József

II. helyezett: Nagy Árpád Tibor

III. helyezett: Bóka József

különdíj: Nagy Árpád Tibor

 

Nimfa papagáj kategória

különdíj: Bóka József

 

Rozellapapagáj kategória

I. helyezett: Horváth Zoltán

különdíj: Horváth Zoltán

 

Pennant papagáj kategória

I. helyezett: Horváth Zoltán

 

Nagy sándorpapagáj kategória

különdíj: Horváth Zoltán

 

Hegyi papagáj kategória

I. helyezett: Horváth Zoltán

különdíj: Drobina Ottó

 

Király papagáj kategória

különdíj: Horváth Zoltán

 

A papagáj kategória tenyésztői díját a legtöbb kiváló minősítésű madárral Horváth Zoltán kapta.

 

Lukovic Frantisek bíró díját Takács Jenő sárgahomlokú amazonjával nyerte.

 

A látogatók szavazatai alapján a kiállítás legszebb madara a kék-sárga ara lett, a közönségdíjat Bak István nyerte el.

 

Rajzpályázatunk eredményei:

Óvodás korcsoport

I. helyezett: Horváth Panka Boglárka

II. helyezett: Márcis Mira

III. helyezett: Széles-Hlagyvik Levenet

Alsó tagozatos korcsoport

I. helyezett: Fekete Flóra

II. helyezett: Szilveri Liza

III. helyzett: Molnár Vivien

 

5-6. osztályosok

I. helyezett: Kulcsár Petra

II. helyezett: Smuck Patrícia

III. helyzett: Dittrich Adrián

 

7-8. osztályosok

I. helyezett: Jáger Noémi Fruzsina

II. helyezett: Richter Cristof

III. helyezett: Marczali Bianka

 

Speciális nevelési igényű gyermekek

I. helyezett: Dobóczky Gergő

II. helyezett: Kövecses Mónika

III. helyezett: Horváth Béla

 

Online kisállat szépségverseny:


Madár kategória

I. helyezés: Lókötők (Nagy Sándorpapagájok) Ruskó Beatrix

II. helyezés Mogyi (nimfapapagáj) Bokkon Máté

III. helyezés: Roki (kecskepapagáj)

 

Emlős kategória

I. helyezés: Zeusz

II. helyezés: Csibészke

III. helyezés: Angelika

 

 

 

 

 

 

 


 

  

 

XI. Díszmadár kiállítás és családi napok október 9-11 

A madarászok versenyének eredményei:

Kanári szekció:

Lipochrom színkanárik
Ebben a kategóriában kiváló minősítés nem született, így nem került díj kiadásra

 

Melanin színkanárik
I. helyezett Körtélyesi Ferenc pheo sárga madarával (91 pont)
II. helyezett Fekete Mária achát fehér madarával (90 pont)
III. helyezett Fekete Mária achát opál sárga madarával (89 pont)

Alakkanárik
I helyezett Kalocsa Márió ezüst lizard kanárival (92 pont)

A szekció tenyésztői díját Kalocsa Márió kapta, a legmagasabb pontszámú madárért.

 

Egzóta szekció:

Gould-amandina I. helyezett Molnár Ákos (90 pont)

Zebrapinty
különdíj: Bóka József
különdíj Bóka József

Papagáj szekció:

Rozella papagáj
I. helyezett Horváth Zoltán (90 pont)
II. helyezett Horváth Zoltán (89 pont)
III. helyezet Horváth Zoltán (87 pont)
különdíj: Takács Gergő (91 pont)

Pennant papagáj
I. helyezett Horváth Zoltán (90 pont)
különdíj: Takács Gergő (90 pont)

Nagy papagájok
I helyezett Takács Jenő sárga homlokú amazonjával (90 pont)
különdíj: Takács Gergő sárga homlokú amazonjával (91 pont)
különdíj: Horváth Zoltán nagysándor papagája (90 pont)

Galléros papagáj
különdíj Horváth Zoltán (90 pont)

Hegyi papagáj
I. helyezett Horváth Zoltán (90 pont)
különdíj: Tóth Adrián (90 pont)

Hullámos papagáj
különdíj Kelemen Milán (91 pont)
Különdíj Kelemen Milán (90 pont)

A bíró különdíját Horváth Zoltán nagysándor papagája kapta.

A papagáj kategória tenyésztői díja Horváth Zoltáné lett a legtöbb kiváló minősítésű madárért.

A bírálatot Boris Chudada (kanári és egzóta szekció) és Lukovicz Frantisek (papagáj és egyéb szekció) végezte Szlovákiából. Ezúton is szeretnénk megköszönni a munkájukat és szívélyes útmutatásukat a további tenyésztés irányát illetően.

Rajzpályázatunk eredményei:

Óvodás korcsoport:
1. Szűr Dávid
2. Sztojka Anna
3. Horváth Sarolta

 

Alsós korcsoport:
1. Lévai József
2. Bálint Zsófia
3. Győri Izabella

5-6. évfolyamosok
1. Kiss Virág
2. Harmath Máté
3. Győri Izabella

7-8. évfolyam
1. Ihász Fanni
2. Marczali Bianka
3. Székelyhidi Kitti

A műveket hagyományaink szerint Balogh Lajos Attila festőművész értékelte.

Gratulálunk a nyerteseknek és valamennyi pályázónak!

 

 

Az előző évekhez hasonlóan péntek délelőtt iskolás, óvodás csoportok látogatták meg a kiállítást, akik 4 helyszínen tanulhattak az állatokról:

A nagyteremben papagájok, egzotikus galambok, fürjek várták őket

Az udvaron állatvédőktől hallahattak a kutyákkal szembeni helyes magatartásról és kutyusokat is simogathattak

A fenti teremben kanári és pintyek szerepeltek és megismerhették a díszmadarászat kezdeteinek vadregényes történetét

A negyedik helyszínen a vadmadarakról, madáretetésről meséltek a kicsiknek

 

 

Szombaton és vasárnap nagyon sok program várta a látogatókat

A kisebbek színezhettek, hajtogathattak, készíttethettek csillámtetkót, arcfestést, míg a nagyobbak kvízjátékot játszhattak.

Mindkét nap Kisteleki Gergely gyönyörű solymászmadaraival találkozhattak az érdeklődők, melyeket a nap folyamán több ízben meg is reptettek, illetve a bátrabbak meg is simogatták és kicsit át is vehették őket.

Képünkön Smeringa Róbert a Wolf K9 kutyaiskola vezetője ismerkedik Komanccsal a barátságos héjasassal:

 

Réka a harris ölyv zokon vette, hogy nem került be a tv-be, így reklamált az operatőrnél:

 

Ha már a kutyusoknál tartunk, belőlük sem volt hiány szombaton, sajnos vasárnap az egésznapos eső elmosta a kutyás bemutatókat, de azért kutyusokat lehetett simogatni vasárnap is.

 

 

 

Természetesen az idén sem maradhatott ki, mindenhol ott volt, mindenhol fontoskodott és begyűjtötte a neki járó kényeztetést.

 

A madárkiállítás mellett a nagyérdemű megtekinthette a rajzpályázatunkra érkezett munkákat, Gyimesi László csodálatos természetfotóit és az Újvárosi Művelődési Ház kosárfonó szakkörének alkotásait.

 

Online kisállat szépségversenyünk eredményei:

Madár kategória:
1. helyezett:Carlos
2. helyezett: Picurka
3. helyezett: Sanyi

Emlősök:
1. helyezett: Boba Fet
2. helyezett: Tamy
3. helyezett: Angelika

Egyéb:

1. helyezett: Smaug
2. helyezett: Falcor
3. helyezett: Miri és Lotti

Gratulálunk a nyerteseknek, jutalmukat október 11-én vehetik át a díszmadár kiállítás záró ünnepségén, 16 órakor Győrben, az Újvárosi Művelődési Házban (Győr, Liget u. 55.).

 

 

 

 

2014. október 3-4-5 között került megrendezésre idei kiállításunk, az alábbiakban erről olvashattok egy kis beszámolót. 

A kiállítás előkészítése már szeptember 27-én megkezdődött a helyszínen, amikor az egyesület tagsága önkéntesekkel kiegészülve valamennyi kiállítási eszközt átnézte, fertőtlenítette. Október 2-án került sor a kiállítás felépítésére ahol szintén önkéntesek segítették a maroknyi tagságot.

 

 

A kiállítás első napján 550 gyermek, 21 csoportban érkeztett, és egy nyugdíjasház lakóit is vendégül láttuk. A programok 3 helyszínen folytak:

 

 

 

1. Udvar: Zotter Barbara állatvédő tartott játékkal összevont előadást a gyermekeknek a kutyák testbeszédéről, és a felelős állattartásról.

2. Színházterem: Bóka József elnök vezette végig a csoportokat a röpdés madarak között, Szabó Ádám szelíd sziklapapagája is segített a kalauzolásban, aki mindenkitől behajtott egy kis szeretetet, simogatást, vakargatást.

3. Az új épületrészben kanárik és egzóták kaptak helyet, Fekete Mária kalauzolta a gyermekeket és itt is volt egy kis játék, ahol a helyesen válaszoló kicsik egy-egy csokit kaptak ajándékba.

 

Szombaton tárt karokkal vártuk a látogatókat, hogy együtt ünnepeljük velük az állatok világnapját.

A madárkiállítás kiegészült gyermek, családi, valamint kutyás programokkal is. A legkisebbek - önkéntes diákjaink által készített - lufikutyussal és egy kis madaras képpel térhettek haza. Emellett zsákbamacska és a kiállítás legszebb madarára való szavazás, valamint az origami, a színezés, és az arcfestés garantálta a folyamatos elfoglaltságot.

 

A színházteremben rajzpályázatunkra érkezett rajzok közül kiválasztott 100 alkotásból kiállítást rendeztünk, a fenti teremben pedig Gyimesi László csodálatos természetfotói kaptak helyet.

 

 

Az udvaron mindkét nap találkozhatott a közönség a Bóbita állatsegély alapítvány gazdikereső kutyusaival, cicusával és hófehér nyuszijával is.

 

 

 

 

 

 

 

Szombaton a Wolf K-9 Kutyaiskola bemutatóját tekinthették meg az érdeklődők, ami interaktív módon bevonta a gyermekeket is a játékba. A szereplők és kutyusaik engedelmességi és formációs feladatokat mutattak be, majd megismerkedhettünk Smeringa Róbert iskolavezető kutyusával, aki parancsra széken helyet foglal, felteszi a mancsát, átugorja a széket.

A póráz ezt követően a vállalkozó kicsik kezébe került, a gyerekek legnagyobb örömére. Aztán egy óriásschnauzert ismerhettünk meg, aki ötig számolt, vakkantásokkal jelezte, hogy a gazdi hány ujját mutatja. A bemutató utolsó részében a „csibészezés" következett. Záró akkordként pedig a nézők kutyusokat simogathattak és beszélgethettek a gazdikkal. 

 

 

 

Vasárnap sem maradtunk kutyusok nélkül, 11 órakor és 16 órakor a Győri Kutyaiskola és Kutyasport Klub engedelmességi és trükkös bemutatója következett, melybe szintén bevonták a közönséget.

 

Délután, 14:30-tól került sor az A-Team agility csapat bemutatójára, ahol ismét szerephez jutottak a kicsik is a  nézők soraiból. Nagyon ügyesen vezették az akadályokra a két héttel ezelőtti Világbajnokság győztes csapatának tagját, Pirity Árpád kutyusát.

 

 

Vasárnap Kisteleki Gergely gyönyörűséges ragadozó madarai mutatkoztak be. Nap közben 3 alkalommal meg is reptették a madarakat, ami szintén interaktív módon történt, a gyerekek bevonásával.

 

A díszmadarak bírálata szombaton zajlott, Fülöp János vezetésével, a segédi feladatokat a Deák Ferenc iskola két kiváló tanulója, Borsoviczky Regina és Szalai Rebeka látta el. 

 

 

 A madarászok versenyének eredménye

 

Közönségdíj: Takács Jenő sárga homlokú amazon papagája

 

Tenyésztői díjak:

papagáj kategória: Horváth Zoltán

egzóta kategória: Németh István

kanári kategória: Fekete Mária

 

Helyezések:

papagáj kategória

 I. helyezett: Horváth Zoltán

II. helyezett: Horváth Zoltán

III. helyezett: Horváth Zoltán

 

 

egzóta kategória: 

I. helyezett: Németh István

II. helyezett: Németh István

III. helyezett: Németh István

 

  

   Lipochrom színkanári      

    Melanin színkanári       

     Egyéb kategória           

I. helyezett: Molnár Ákos
I. helyezett: Fekete Mária
II. helyezett: Fekete Mária
III. helyezett: Fekete Mária
I. helyezett: Zakár Róbert
II. helyezett: Fekete Mária
III. helyezett: Fekete Mária

 

 Különdíjban részesültek

  

Papagáj kategória

Kanári kategória

Egzóta kategória

Első kiállítása alkalmából

Horváth Zoltán
Takács Jenő
Szabó Ádám
Kelemen Milán
Rédly Szilvia
Bóka József
Molnár Ákos
Ifj. Herczeg Zoltán
Zakár Krisztián

 

Köszönetet szeretnénk mondani mindazoknak, akik áldozatos munkájukkal, produkcióikkal gazdagabbá tették az idei kiállítást:

Smeringa Róbertnek és a Wolf K9 kutyaiskolának

Szilvási Renátának és Kutyaiskola és kutyasport klubnak

Pirity Árpádnak és az A-Teamnek

A Bóbita Állatsegély Alapítványnak

Szűr Ildikónak és kutyusának

Zotter Barbara állatvédőrnek

Kisteleki Gergely solymásznak

Ruskó Beatrixnek

A Deák Ferenc, Veress Péter, Krúdy Gyula, Jedlik Ányos, Lukács Sándor és Prohászka Ottokár középiskolák diákjainak.

Köszönjük továbbá mindazoknak, akik tárgyi, vagy anyagi adományaikkal támogatták rendezvényünk létrejöttét.

Kereső


Login Form